HELIOS – Víte, že si můžete nastavit nově i kontrolu VČ na položce před realizací

Od verze 3.0.2022.0300 najdete ve svém HELIOS rozšíření nastavení kmenové i skladové položky Kontrola výrobních čísel o hodnotu: Ano na položce

Na takto nastavených položkách se při pořízení ve skladových dokladech kontroluje, zda množství na položce a součet množství na pořízených výrobních číslech je totožné.

Při nesouladu kontrola vybídne k úpravě množství na položce, respektive na výrobních číslech nebo uložení nesourodé položky (příprava položky,…).

Další možnosti nastavení Kontroly výr. čísel

  • Ne – žádná kontrola se neprovádí.
  • Ano – při realizaci dokladu se kontroluje, že suma množství zadaných na jednotlivých výrobních číslech se rovná množství zadanému na položce.
  • Ano s hlídáním – položku lze zadat na (výdejní) doklad jen v takovém množství, které je na skladě VČ, a které nebylo již dříve zadáno na jiný výdejní doklad. Na stavu VČ je k tomuto účelu sloupec hlídané množství, které udává celkové množství VČ zadané na výdejkách, stornech příjmů a expedičních příkazech. Pokud zadávané nehlídané množství skladem není, je zobrazena chyba a položku nelze na doklad zadat. Při realizaci dokladu se, stejně jako při nastavení Ano, kontroluje, že suma množství zadaných na jednotlivých výrobních číslech se rovná množství zadanému na položce.