Odvádění výroby – řešení iKOMPLET

Evidence veškeré prováděné činnosti v rámci odvádění výroby HELIOS iNuvio je více než žádoucí. Jedná se především o tyto evidence:

 • Evidence vydaných materiálů
 • Evidence práce a všech činností souvisejících s výrobou
 • Evidence kooperací spojených s výrobou konkrétní výrobní dávky

V rámci informačního systému HELIOS iNuvio je možná (a je standardem) ruční evidence těchto činností. To může přinášet administrativní zátěž, možnou chybovost při přepisu papírově pořizovaných dat, nepřesnosti apod.

Proto je v rámci HELIOS iNuvio vyvinuto několik různých variant zjednodušení odvádění výroby, zpravidla se liší dostupnými funkcionalitami, komfortem pořizování dat, použitými technologiemi a hardwarem. Tím je i jasný cenový rozdíl mezi jednotlivými řešeními.

Odvádění výroby HELIOS – integrační řešení iKOMPLET

Integrační řešení odvádění výroby iKOMPLET v HELIOS je plně funkční. Zahrnuje nejpožadovanější funkce pro zjednodušení práce při odvádění. Naše řešení je ekonomicky výhodné, nabízí skvělý poměr cena – výkon. Také není vázané na externí technologie a je tedy:

 1. Rozšiřitelné o požadované funkcionality nad rámec standardního řešení
 2. V případě specifických požadavků, jako důsledek vývoje u klienta, je možné ho kdykoliv nahradit jinou variantou odvádění

Popis odvádění výroby iKOMPLET

Nejčastěji řešenou problematikou v rámci odvádění výroby integrované v našem řešení je:

 • Sledování zahájení a ukončení jednotlivých výrobních operací
 • Dávková evidence ukončené výroby bez evidence přesného času výroby
 • Evidence shodných a neshodných kusů v procesu výroby
 • Výdej materiálu dle předpisu
 • Způsob odvádění shodné výroby
 • Příjem na sklad polotovarů / hotových výrobků
 • Tisk průvodních štítků pro identifikaci vyrobené dávky

Hardware

Použitý hardware není jednoúčelový. Zpravidla je postačující běžná pracovní stanice dle specifikace výrobce IS HELIOS+ snímací periferie, kterými můžou být:

 1. Klávesnice – plnohodnotná, nebo numerická
 2. Čtečka čárového kódu – připojení USB, dle doporučení dodavatele
 3. Čtečka RFID čipů – připojení USB, dle doporučení dodavatele

Řada zákazníků využívá pro identifikaci svých zaměstnanců v docházce RFID čipy, které jsme ve velkém objemu případů byli schopni integrovat do našeho řešení odvádění výroby. Alternativním řešením může být použití All In One PC – počítače, který je určen pro zřízení odváděcího kiosku, může být i s dotekovou obrazovkou.

Máte zájem o více informací o našem odvádění výroby v HELIOS iNuvio? Napište nám, nebo zavolejte, rádi vám je poskytneme.